Zawody w Katarze nadciągają dużymi krokami, a większe grono płci męskiej z zaciekawieniem odlicza dalsze dni. W sieci globalnej powstaje mnóstwo głosów pod kątem tego, jaka formacja zawodników zwycięży rozgrywki piłkarskie, a która posiada najmniejsze możliwości. Nie braknie również przytyków względem różnych sław piłki nożnej. Czy unikalne wydarzenie zapewni nam niesamowite uniesienie?

Urok igrzysk piłkarskich

Mimo gigantycznej ilości mistrzostw świata w piłce nożnej, które do chwili obecnej miały miejsce, te rozgrywki będą bezgranicznie zjawiskowe. Po raz pierwszy w historii, potyczki sportowe miejsce będą miały na terenie Bliskiego Wschodu, jak też po raz pierwszy w kraju wyznania islamskiego. Pora roku kalendarzowego również okazuje się szczególna, albowiem sportowa rywalizacja odbędzie się podczas jesieni. Jest to zarazem finalny mundial, gdzie występować będą tylko 32 składy piłkarskie, ponieważ na kolejnym takim turnieju, liczba drużyn zwiększona zostanie do 48 zakwalifikowanych reprezentacji.

Chłodne opinie w piłkarskim społeczeństwie

Najbliższe mistrzostwa są nieco bardziej dyskusyjne od swoich poprzedników. Powstają opinie, iż wybór terytorium, w którym mistrzostwa mają mieć miejsce, zawierał tło korupcyjne. Nic dziwnego zatem, że w piłkarskich środowiskach da się zauważyć spore zdenerwowanie. Dookoła mistrzostw w kółko błąkało się widmo afer, lecz czara goryczy przelała się, gdy na dzienne światło wyszło, iż podczas budowania obiektów sportowych i reszty zaplecza, umarła spora liczba ludzi, nie będąca zabezpieczona w żaden sposób. To jednakże nie powstrzymało największej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji akredytacji tego ważnego wydarzenia dla gospodarza, jakim jest Katar.

Jaka drużyna podniesie puchar?

Pomimo sporej niechęci aniżeli uznania w stosunku do gospodarza zawodów w piłce nożnej, i tak miliony kibiców biorą udział w procesie, stawiając na przeróżne zespoły do zwycięstwa w turnieju. Głównymi ulubieńcami publiczności do podniesienia trofeum są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zbioru tego dodaje się również przedstawicieli drużyny z Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na mistrza turnieju musimy zaczekać aż do połowy grudnia.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz