Test IQ: udowodnij swoją inteligencję, znajdując rozwiązanie w mniej niż 60 sekund!

Image

Testy IQ są doskonałym sposobem pomiaru zdolności myślenia i rozwiązywania problemów. Te łamigłówki mogą być treningiem zaprojektowanym w celu optymalizacji potencjału poznawczego.

Prezentacja testu IQ

Test IQ jest dziś matematyczną łamigłówką, idealną gimnastyką dla mózgu. Jest odpowiedni dla osób w każdym wieku, ponieważ angażuje zarówno prawą (kreatywność, emocje i myślenie intuicyjne), jak i lewą (myślenie analityczne, systematyczne i obiektywne) półkulę mózgu.

Testy IQ wykazują potencjalne korzyści. Dlatego też w ostatnich latach poszybowały one w górę. Rozwiązywanie tej matematycznej zagadki jest zatem dobrym ćwiczeniem umysłowym, fascynującą przygodą mającą na celu zwiększenie potencjału poznawczego.

W tym wyzwaniu masz trzy trójkąty z trzema liczbami po każdej stronie. Pierwszy trójkąt ma 24, 13 i 9. Na drugim trójkącie znajdują się liczby 12, 19 i 20. Zauważyłeś, że w trzecim trójkącie brakuje liczby, ale twierdzenie nadal daje dwie liczby: 14 i 18.

Dzisiejsza łamigłówka matematyczna polega na znalezieniu brakującej liczby. Jest to test, który wydaje się łatwy do rozwiązania, jeśli rozumiesz pytanie. Ale zanim wyruszysz, musisz przeanalizować sytuację, aby znaleźć właściwą odpowiedź.

Baza-oze

To matematyczne wyzwanie zostało specjalnie zaprojektowane, aby przetestować twój umysł i inteligencję w innowacyjny sposób. Masz 60 sekund na znalezienie rozwiązania. Znajdź spokojne miejsce, w którym będziesz mógł w pełni skoncentrować się na tej matematycznej łamigłówce.

Rozwiązanie testu IQ

Czy udało Ci się znaleźć właściwą odpowiedź w mniej niż minutę? Jeśli tak, to gratulujemy. Jeśli nadal nad tym pracujesz, od razu podamy Ci prawidłową odpowiedź.

Aby znaleźć rozwiązanie, należy dodać do siebie górne liczby. To samo należy zrobić z liczbami po lewej stronie i tak dalej. Jeśli nie rozumiesz, oto jak to zrobić:

  • Pierwszy trójkąt: 24 + 12 + 14 = 50
  • Drugi trójkąt: 13 + 19 + 18 = 50
  • Trzeci trójkąt: 9 + 20 + 21 = 50
CZYTAJ  Wyzwanie wizualne: czy potrafisz dostrzec subtelny błąd w tej porannej scenie? Pokaż swoją bystrość, podejmując wyzwanie w mniej niż 20 sekund!

Brakująca liczba to 21.

Baza-oze

Jeśli uważasz, że ta matematyczna łamigłówka jest fascynująca, nie wahaj się podzielić nią z przyjaciółmi i rodziną. Jest to okazja do sprawdzenia swoich zdolności intelektualnych z przyjaciółmi i dobrej zabawy w tym samym czasie.

Możesz być także zainteresowany

Condividi questo:
  • Dom
  • Casa
  • Test IQ: udowodnij swoją inteligencję, znajdując rozwiązanie w mniej niż 60 sekund!